Isolation valve, type 100T2NC24-62, 2-way, NC
Product no.:100T2NC24-62
Manufacturer:Bio-Chem Fluidics
Currency:
Quantity
Lab-Club Premium Members profit from even more attractive pricing!
Become a Lab-Club Premium Member now
Technical Data
Property Value
Bore size 0.062" = 1.6 mm
Configuration 2-way, NC
Body PTFE
Membrane PTFE
Voltage 24 V
Accessories Display all accessories
Product no. Name Price
Quantity
Customers who bought this product also bought
Plug/blind fitting for Luer slip port, pack of 5
Product no.: 009LP
Combined check valve and filter for T series bottle caps with 1/4"-28 UNF port
Product no.: 009VF
1L GL45 clear glass bottle, pressure-rated from -1 to +1.5 bar